TyfloCentrum Olomouc o.p.s.

www.tyflocentrum-ol.cz +420 585 423 737

Základní náplní činnosti Obecně prospěšné společnosti je provozování centra denních služeb jako specializovaného zařízení pro těžce zrakově a jinak postižené občany regionu střední Moravy.

V centru se setkávají lidé s různou úrovní akceptace svého postižení i zvládání jednotlivých dovedností. To umožňuje, aby se vzájemně motivovali k překonávání důsledků svého postižení i k vyrovnání se se svým zdravotním stavem resp. úrovní svých možností a schopností. V TyfloCentru mohou získat všestranné informace o specifických službách pro těžce zrakově postižené, osvojit si nebo si prohloubit znalosti a dovednosti, např. v oblasti sociálního kontaktu, sebeobsluhy nebo práce s elektronickými kompenzačními pomůckami. Tyto dovednosti klientům pomohou žít ve větší míře samostatně a nezávisle na pomoci jiných osob, zvýší jejich sebedůvěru a podpoří jejich vzdělávání, přípravu na rekvalifikaci, vlastní pracovní i společenské uplatnění.

Základní ideou centra je zajištění těch služeb sociální intervence pro nevidomé a slabozraké, které byly v minulých letech realizovány územně příslušnými Středisky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých, tedy zabezpečení služeb, jež předcházejí nebo navazují zejména na výcvikové kurzy sociální rehabilitace a rekvalifikační kurzy. Společným jmenovatelem těchto služeb je integrace nevidomých a slabozrakých do běžného života společnosti na základě dosažení maximální možné míry samostatného řešení problémů, které toto těžké postižení přináší.
Užitečné informace.

V této sekci bychom rádi nabídli či zprostředkovali nejrůznější informace, které by mohly být zajímavé či užitečné nejen pro naše zrakově postižené klienty, ale i pro širší či odbornou veřejnost, která se o problematiku lidí se zrakovým postižením zajímá.

Mimo jiné digitalizujeme texty a převádíme do bodového písma.
Podporujeme vytváření vhodného prostředí pro bezpečný pohyb a orientaci nevidomých a slabozrakých formou odstraňování architektonických a dalších bariér.
Poskytujeme technickou podporu pro uživatele elektronických kompenzačních pomůcek.
Seznamujeme širokou veřejnost s potřebami a problémy lidí se zrakovým postižením.

Kontaktní údaje

Adresa:
I. P. Pavlova 184/69
77900 Olomouc - Nová Ulice
Mapa
GPS:
N 49°34.803', E 17°14.0195'
Telefon:
+420 585 423 737
Fax:
+420 585 415 130

Rok založení

28.08.2000

Počet zaměstnanců

25 - 49

Zajímavosti o firmě

TyfloCentrum Olomouc, o. p. s. je v současné době aktivním účastníkem dvou projektů, které významně přispívají ke zkvalitnění programů a služeb pro zrakově postižené v Olomouckém kraji. Komplexní program podpory zaměstnávání osob se zrakovým postižením v Olomouckém kraji Zajištění dostupnosti vybraných soc. služeb v Olomouckém kraji Poskytování sociálních služeb v regionálním středisku TyfloCentra Olomouc o. p. s. v Prostějově

Klasifikace ekonomických činností

- Živnost:
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona
- Vznik oprávnění: 28.08.2000
- Obory činnosti:
- -Zprostředkování obchodu a služeb
- -Velkoobchod a maloobchod
- -Realitní činnost, správa a údržba nemovitostí
- -Reklamní činnost, marketing, mediální zastoupení
- -Překladatelská a tlumočnická činnost
- -Mimoškolní výchova a vzdělávání, pořádání kurzů, školení, včetně lektorské činnosti
- -Provozování kulturních, kulturně-vzdělávacích a zábavních zařízení, pořádání kulturních produkcí, zábav, výstav, veletrhů, přehlídek, prodejních a obdobných akcí
- Živnost:
- Silniční motorová doprava - osobní provozovaná vozidly určenými pro přepravu nejvýše 9 osob včetně řidiče
- Vznik oprávnění: 18.01.2012

Obrat

2004 (1 - 2 mil. Kč) , 2005 (1 - 2 mil. Kč) , 2007 (5 - 9 mil. Kč) , 2008 (3 - 4 mil. Kč) , 2009 (3 - 4 mil. Kč) , 2010 (5 - 9 mil. Kč) , 2012 (0,5 - 0,9 mil. Kč)

Telefon: +420 585 423 737